Woodland Houndstooth Tığ Battaniye Modeli

Çarpıcı bir dikişi zilyonlarca rustik renkle birleştirdiğinizde ne elde edersiniz? Bu sevimli Houndstooth Tığ Battaniye Modeli. 🙂 Bu battaniyenin nasıl ortaya çıktığını seviyorum! Renk değiştiren tüvit iplik ve birkaç kolay tığ işi ile yapmak kolaydır (okumaya devam edin). Aşağıdaki ücretsiz deseni görebilirsiniz.

Woodland Houndstooth Tig Battaniye Modeli
Woodland Houndstooth Tig Battaniye Modeli

Güzel Woodland Houndstooth Battaniye, rahat bir ahşap sallanan sandalyenin üzerine örtüldü. Aşk. Annem bu sandalyeyi kulübeleri için aldı ve battaniyenin kalmasını gerçekten istiyor. Mükemmel bir eşleşme olduğu için kesinlikle ona sahip olmasına izin vereceğim!
Renklerle çalışmayı sever misiniz? Yıllardır renk konusunda pek fazla fikir sahibi olamasam da (ahem – krem ​​benim her zaman favorim), üzerimde büyüyor. Sanki, gerçekten üzerimde büyüyor! Battaniyeler, kazaklar veya ev eşyaları olsun, birden fazla parlak renkli şeyleri seviyorum.

Bu battaniyenin içinde kaç tane gerçek renk olduğunu saymadım ama her birinde birkaç farklı renk bulunan üç farklı tüvit renk grubu var. Yani bu desende çok fazla renk varyasyonu alıyorsunuz. Renk severleri sevin. 🙂

Woodland Houndstooth Tig Battaniye Modeli 2
Houndstooth ile sihir, her satır için renkleri değiştirdiğinizde gerçekleşir. Bunu yapmazsanız, battaniye çok farklı görünecektir. Tığ işi yaparken sadece ipliğinizi taşıyarak ipliği kesmekten kaçının.

Çok fazla renk kullanarak ve her sırada basitçe değişen renkler kullanarak, bu gerçekten çarpıcı dikiş desenini elde edersiniz. Endişelenmeyin, iplik boyunca taşınır, böylece her sırada bir milyon küçük iplik ucunda dokuma olmaz. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki desen notlarında ve ayrıntılarda okuyabilirsiniz. Bu arada, bu houndstooth dikişini beğendiyseniz, muhtemelen tığ işi granit dikişi ve hatta örümcek dikişini de beğenirsiniz.

Woodland Houndstooth Tig Battaniye Modeli 3
Woodland Houndstooth Tig Battaniye Modeli 3

İşte nasıl tığ işi yapıldığına dair küçük bir ipucu, ancak blog gönderisinin altındaki ayrıntılı, tam ücretsiz desene bakın.

O kadar kolay! Houndstooth deseni şu anda giyim ve tasarımda popüler, bu yüzden tığ işi ile yaratmanın çok basit olması gerçekten harika.

Sıraya tek tığ ile başlayıp çift tığ ile devam edeceksiniz. Sıra boyunca tek kroşe ve ardından çift tığ işi yaparak bu desene devam edeceksiniz. Hatırlaması oldukça kolay çünkü sıraya her zaman tek tığ ile başlayıp çift kroşe ile bitireceksiniz.

BATTANİYEYİ NASIL BÜYÜK VEYA KÜÇÜK YAPABİLİRİM?

Tek yapmanız gereken, tek katlı daha uzun veya daha kısa bir zincirle başlamak. Ardından istediğiniz uzunluğa ulaşana kadar tığ işi yapabilirsiniz.

Woodland Houndstooth Tig Battaniye Modeli 4
Woodland Houndstooth Tig Battaniye Modeli 4

Bu projeden önce kullanmadığım Mandala Tweed ipliğini hiç kullanmadıysanız, gerçekten beğeneceğinizi düşünüyorum. Sıradan Mandala ipliğinin görünüşünün ve hissinin büyük bir hayranıyım, bu yüzden bu versiyon için de büyük umutlarım vardı. Hayal kırıklığına uğratmadı! Ayrıca Lion Brand sitesinde kullanan diğer kişilerin yorumlarını da okuyabilirsiniz. Görünüşe göre onu beğenen başka birçok insan da var!

Bu süper tığ battaniye modelini gerçekten renkli yapmak istedim, bu yüzden üç farklı renk yoluna gittim. Birini seçmek zorunda olsaydım, en çok Wishing Well renk grubunu severim. Ancak bu çok dramatik görünümü elde etmek için kullandığım 2 – 3’ü kullanın veya kendi çeşidinizi seçin. Bu çok eğlenceli! Yosun dikişli battaniye çılgınlığını görmekten gerçekten zevk aldım ve bu kesinlikle benzer.

Pekala, desen için hazır mıyız?

Desen Açıklaması

Bu rustik ve çarpıcı houndstooth atışını oluşturmak için sonsuz tüvit renklerini, yumuşak ipliği ve güzel bir dikiş desenini birleştirin. Meditatif ve basit, tekrarlayan bir dikiş deseni ile sıralar boyunca tığ işi yaparken yeni renklerin ortaya çıktığını görmeyi seveceksiniz. İpliği yaparken yanlara kadar taşıyabileceğiniz için bir demet uçta dokumaya gerek yok. Bu güzelliği kendinize ait kılmak için boyutlandırmayı ayarlamak çok basit. Daha da fazla karakter için saçak ekleyin!

İhtiyacınız Olan Materyaller

2 yumak Aslan Marka İplik Mandala Tüvit Çizgili Knock On Wood 150 g/yumak

2 yumak Aslan Marka İplik Mandala Tüvit Çizgili Dilek Kuyusunda 150 g/yumak

1 yumak Aslan Marka İplik Mandala Tüvit Çizgili Kedi Gözü 150 g/yumak 426

Desen yaklaşık 600 g kullanır

ABD boyutu H kroşe kancası 5.0 mm

Makas

Uçlarda dokumak için goblen iğnesi

Boyut (yaklaşık):

41” x 43” (küçük atış/lapghan) Boyut kolayca ayarlanabilir.

Ölçü

4 ”x 4” boyutunda yaklaşık 12 ½ dikiş ve 10 sıra balıksırtı dikiş deseni (battaniye boyunca kullanılır)

Desen Notları

Bu battaniye aşağıdan yukarıya doğru yapılır, aynı anda iki yumak ile çalışır ve her sıranın başında renkleri değişir.

Her sıra sonunda ipliğin kesilmesini önlemek için ipliği desen boyunca taşıyabilir ve her sıranın başında yeni rengi alabilirsiniz. Kullanılmayan ipliği taşımak için: Kullanılmayan rengi çalıştığınız sıranın üstüne yerleştirin, ilmekleri kullanılmayan ipliğin üzerine ve bir önceki sıraya işleyin. Dikişleri anladığınızdan emin olmak ve iki iplik ipliğiyle nasıl tığ işi yapılacağına dair bir fikir edinmek için battaniyeye başlamadan önce küçük bir renk örneği üzerinde pratik yapmaktan çekinmeyin. Çok kolay, sadece tansiyonunuzu ayarlamanız ve kumaşınızı, onu taşırken ipliğin sıranın herhangi bir yerinden fırlamadığından emin olmak için çekmeniz gerekebilir. İpliği her sıranın sonunda kesmeyi de seçebilirsiniz.

Battaniyenin genişliğini ayarlamak (veya küçük bir renk örneği yapmak için), herhangi bir tek sayıda ilmek içeren bir zincirle başlayın. Battaniyeyi daha uzun yapmak için, battaniye istediğiniz uzunluğa ulaşana kadar tığ işi yapın.

Resimdeki örnek battaniye için, çilelerin içinde beyaz veya uçuk gri içeren iplik bölümlerinden bazıları çıkarılarak, battaniyenin görünümü için kişisel bir tercih olarak toplar halinde saklandı. Bunu da yapmayı seçebilir veya battaniyeden çıkarmak istediğiniz herhangi bir rengi kaldırabilirsiniz. Renklerin hepsi güzel ve bu tamamen isteğe bağlı. Bu küçük miktarlardaki iplikler daha sonra istenirse saçak olarak kullanılabilir.

Elinizde tek bir çile iplik kalırsa, bunun yarısını ayrı bir yumak haline getirebilirsiniz, böylece iki yumakla çalışmaya devam edebilirsiniz.

Önemli!

*Aynı veya çok benzer renkleri yan yana sıralarda kullanmayınız. Satırlar değiştirilirken renkler farklı olmalıdır.

*Renklerde belirli bir sıralama veya şerit desen yoktur. Desen boyunca birlikte kullandığınız renklere bağlı olarak her battaniye biraz farklı görünecektir. Herhangi bir hata yapamazsınız! Her satırda renkleri değiştirdiğinizden emin olun. Aynı anda iki farklı renk yolunu kullanabilir ve ardından gerekirse son yumağı 2’ye bölebilirsiniz.

* Bir yumağı bitirirken ve yeni bir yumağa başlarken, renklerin devamı için yeni yumağı sıranın ortasından değil, sıranın başından başlatın.

*Her sıra tek tığ ile başlar ve çift kroşe ile biter.

WOODLAND HOUNDSTOOTH TIĞ BATTANİYE DESENİ

Zincir 131

* Her satırda renk değiştir

Sıra 1 Sc, kancadan 2. bölümde, dc sonraki bölümde,*sc, dc; satır boyunca * ile tekrarlayın. (130 sn)

Sıra 2 Ch 1, dönüş, 1. st’de sc, sonraki st’de dc, *sc, dc; satır boyunca * ile tekrarlayın. (130 sn)

Battaniye 43 inç uzunluğunda veya istediğiniz kadar uzun olana kadar 2. satırı tekrarlayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.